Εκπαιδευτικές επισκέψεις

Την Πέμπτη 16-3-2017 οι μαθητές του Α2΄ επισκέφτηκαν το ταχυδρομείο και το δημαρχείο με αφορμή σχετικό μάθημα στη Γλώσσα.

Στο ταχυδρομείο

Οι μικροί μαθητές ξεναγήθηκαν στο χώρο, ενημερώθηκαν για τις υπηρεσίες που προσφέρει, αγόρασαν γραμματόσημα και ταχυδρόμησαν τα γράμματα που είχαν ετοιμάσει για τους γονείς τους από το σχολείο.
P1 11P1 20

Στο δημαρχείο

Στη συνέχεια επισκέφτηκαν το Δημαρχείο, ξεναγήθηκαν στην ανακαινισμένη λαογραφική αίθουσα και επισκέφτηκαν την αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου. Ο  Δήμαρχος τους υποδέχθηκε στο γραφείο του, συζήτησαν μαζί του και του παρέδωσαν γράμμα, που είχαν ετοιμάσει, με το οποίο ζητούν παιδική χαρά τόσο στην πόλη, όσο και στο γηπεδάκι κοντά στο σχολείο τους. Στο τέλος τους πρόσφερε αναμνηστικά δώρα και γλυκίσματα.
P1 32P1 45
P1 44

Τελικά ήταν μια καταπληκτική ημέρα και ανυπομονούν για την επόμενη εξόρμηση...