Calendrier 2021

Ημερολόγιο του 2021 στα Γαλλικά

calendier

Με ιδιαίτερη χαρά και περηφάνια, σας παρουσιάζουμε το ημερολόγιο της νέας χρονιάς, φτιαγμένο εξ’ ολοκλήρου από τους μαθητές και τις μαθήτριες του 1ου τμήματος Γαλλικών της ΣΤ’ τάξης του σχολείου μας. Οι μαθητές μετά από οδηγίες που δόθηκαν από την εκπαιδευτικό των Γαλλικών κ. Νικολέττα Κρέμη,

Πατήστε το τετραγωνάκι στη μέση για full screen.

κατά την διάρκεια των διαδικτυακών τους μαθημάτων, φιλοτέχνησαν τους μήνες και τις εποχές του 2021, προκειμένου να συνθέσουν ως εργασία το ημερολόγιο της χρονιάς και μάλιστα στα Γαλλικά. Στη συνέχεια η εργασία τους ψηφιοποιήθηκε και το αποτέλεσμα το βλέπετε παρακάτω.

Αξίζει, λοιπόν, ένα μεγάλο μπράβο σε όλα τα παιδιά, που συμμετείχαν στη δράση αυτή, τόσο για την καλλιτεχνική τους δημιουργία, όσο και για την αξιοσημείωτη επίδοση τους στη γαλλική γλώσσα.

Θερμές ευχαριστίες στους συναδέλφους που βοήθησαν στη δράση αυτή και στην ψηφιοποίηση του ημερολογίου μας.

Πατήστε το τετραγωνάκι στη μέση για full screen.