Σχολικές δράσεις 2022-23

Κάλαντα στην πόλη του Πύργου

kalanta22athmia

Πλημμύρισε με χαρούμενες παιδικές φωνές η πόλη του Πύργου. Τα παιδιά της Στ΄τάξης του σχολείου μας με τηδασκάλα τους Γεωργία Δούλκαρη,τους δασκάλους τους Λάμπρο Τσακριλή, Κωνσταντίνο Χριστόπουλο και τη μουσικό του σχολείου Χριστίνα Λυμπέρη σκόρπισαν χαρά, τραγουδώντας τα κάλαντα.

Kalanta22 vivl

Αρχικά επισκέφτηκαν τη Βιβλιοθήκη του Πύργου. Η κ. Νίκη Κατσιάπη και οι υπάλληλοι της Βιβλιοθήκης μοίρασαν κεράσματα σε όλους/ες.

kalanta22athmia

Στη συνέχεια, έψαλλαν τα κάλαντα στον Δ/ντή της Α/θμιας Εκπ/σης κ. Ανδρέα Καρατζά και στους /στις υπαλλήλους της Δ/νσης. Ο Δ/ντής ευχαρίστησε τα παιδιά και τους/τις εκπ/κούς, κέρασε γλυκίσματα και ευχήθηκε Υγεία και Πρόοδο.

kalanta22dimos

Στο Λάτσειο Δημοτικό Μέγαρο, ο Δήμαρχος Πύργου κ. Παναγιώτης Αντωνακόπουλος, υποδέχτηκε τα παιδιά με χαρά και τους μοίρασε δώρα και κεράσματα.

kalanta22plateia

Τέλος στην πλατεία του Πύργου, γύρω από Χριστουγεννιάτικο Δέντρο έψαλλαν τα κάλαντα με τους περαστικούς.