olohmero2024

Εγγραφές για το σχολικό έτος 2023-2024

eggrafes ma

Οι αιτήσεις για την εγγραφή των μαθητών/τριών του φοιτούν για πρώτη φορά στην Α΄ τάξη του δημοτικού σχολείου, για το σχολικό έτος 2023-2024, θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2023.

Απαραίτητα δικαιολογητικά

• Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας. (Αναζητείται από τις σχολικές μονάδες μέσω του Πληροφορικού Συστήματος myschool του ΥΠΑΙΘ).
  • Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού.
  • Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ) .
  • Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας. π.χ. Ε1 (3η σελίδα) ή εκκαθαριστικό, Λογαριασμός ΔΕΚΟ π.χ. (ΔΕΗ, ΔΕΥΑΠ).
  • Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου.

Δείτε τους παρακάτω συνδέσμους:Εγκύκλιος εγγραφέςΑΔΥΜΑίτηση εγγραφήςΑίτηση εγγραφής στο Ολοήμερο

Πατήστε τον παρακάτω σύνδεσμο για να δείτε τη ζώνη του σχολείου

Ζώνες σχολείων

Παρακαλούνται οι γονείς, για τη δική τους διευκόλυνση και την αποφυγή συνωστισμού, να προσέρχονται κατόπιν τηλεφωνικού ραντεβού (2621022711) με τη διεύθυνση του σχολείου με στόχο  την τήρηση των απαιτούμενων μέτρων αποφυγής διασποράς του κορονοϊού, όπως αυτά έχουν ανακοινωθεί από τον Εθνικό Οργανισμό Δημόσιας Υγείας (Ε.Ο.Δ.Υ.)

(https://eody.gov.gr/covid-19-odigies-gia-ti-chrisi-maskas-apo-to-koino/).

ΩΡΕΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ

Από 1η Μαρτίου 2023 έως και 20 Μαρτίου 2023, σε ώρα που θα καθοριστεί μετά από τηλεφωνική επικοινωνία.